PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
16 listopada 2022

Powstał Wschowski Uniwersytet Dziecięcy

Powstał Wschowski Uniwersytet Dziecięcy

W dniu 10 listopada 2022 r. w murach naszej uczelni Rektor Akademii Nauk Stosowanych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie dr Janusz Poła, prof. ANS oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak podpisali porozumienie o współpracy, którego efektem jest powstanie Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Podpisane porozumienie to rezultat współpracy pomiędzy Panią Prorektor dr Dorotą Sipińską, prof. ANS i przedstawicielami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie oraz Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy Wschowa.
Wynikiem podpisanego porozumienia będą warsztaty i wykłady z zakresu humanistyki, matematyki, przyrody, kultury i profilaktyki dla 40 dzieci z terenu gminy. Oprócz zajęć stacjonarnych, które odbywać się będą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie, zaplanowano ciekawe wyjazdy edukacyjne. 


Wschowski Uniwersytet Dziecięcy rozpoczął oficjalnie działalność w dniu inauguracji roku akademickiego tj. 29 października 2022 r. Dzieci otrzymały specjalne indeksy i mogły poczuć się jak na prawdziwych studiach.